sobota, 31 sierpnia 2013

Nie oceniaj książki po okładce

   Niedawno, zaczęłam dostawać tzw. 'hejty' na portalu ask.fm. Co ciekawe, okazało się że ludzie odwiedzający mój profil, wiedzą o mnie więcej niż ja sama.
   Nie wiem co kieruje takimi osobami.. Zazdrość ? Złość ? Nienawiść ? A może chęć zabicia nudy 'Ej pohejtujmy ją, ale będzie ubaw !'
   Takie osoby uważają się za odważne, dopóki są anonimowe. Prawdopodobnie tego co piszą w sieci nie powiedziałyby nigdy tej osobie w twarz. Anonimowość daje im przewagę.
   Co śmieszy mnie jeszcze bardziej ? To, to że wszyscy znają  mnie najlepiej !
Nagle okazuję się że nie dość że śpię na forsie, jestem z chłopakiem którego ledwo znam, to jeszcze patrze tylko na czubek <UWAGA> 'krzywego nosa' / jak coś uważam że mam prosty/ .
   Ludzie w sieci potrafią być nie tylko bardziej okrutni ale i wyrafinowani. Bardzo łatwo można kogoś poniżyć, choćby wstawiając kompromitujące zdjęcie na jeden z portali.Taka przemoc może być bardziej bolesna niż przemoc fizyczna.
 Internet jest wszędzie. Nie da się go uniknąć. Pewnie nie wyobrażasz sobie bez niego życia. To fakt, jest przydatny i ułatwia codzienność, ale czy zastanawiałeś się kiedyś jak żyli ludzie choćby te 50 lat temu ?
   Czy życie w świecie kiedy internet nie był powszechny nie było lepsze ?
Żeby porozmawiać z przyjacielem, musiałeś wyjść z domu, a nie 'wbić na Skype'a'.
Doceniało się spotkania z ludźmi. Zacieśniały się więzi. Rodziły się nowe przyjaźnie i miłości.
Spędzało się całe dnie na polu, nie w pokoju przed komputerem. Gdy ktoś musiał z kimś pogadać to robił to w 4 oczy a nie za pośrednictwem komputera, nie mógł być anonimowy.

Tak, uważam ze pod tym względem, tamten świat był lepszy. Gdzieś po drodze ewolucji, odkryć i nowoczesnej techniki ludzie zgubili tak cenne wartości.
Gdybym miała wybierać, wybrałabym tamto życie. Dzisiejsi młodzi ludzie gdzieś zatracili te dobre cechy, nie wszyscy oczywiście, ale niestety większość tak. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że kiedyś to się zmieni, lub że w swoim życiu natrafimy na ludzi którzy mają coś więcej niż pustkę w głowie, a wartości przekażemy dzieciom i nauczymy je doceniać wnętrze, a nie tylko powierzchowność drugiego człowieka.
 

                                                                                                              xoxo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz